%100 Ücretsiz YouTube Kanalı Video Açıklama Oluşturucu

Bu araç, youtube kanalınız ve videonuz için %100 ücretsiz olarak açıklama oluşturabilir.

Video Hakkında

Önemli anahtar kelimeler de dahil olmak üzere videonun ne hakkında olduğuna dair ayrıntılı bir açıklama.

zaman damgaları

Videonuzun ana bölümlerinin zamana göre dökümü. İçindekiler Tablosuna benzer İdeal olarak, bunlar aslında videonun belirli zaman bölümüne de bağlantılar olmalıdır.

Kanal Hakkında

Kanalınızda yayınladığınız içeriğin türünü kısaca açıklayın.

Diğer Önerilen Videolar / Oynatma Listeleri
Ürünlerimiz ve Şirketimiz Hakkında
Web Sitemiz
İletişim ve Sosyal

Youtube kanalı için en iyi açıklama : Bir YouTube kanalı başlatmak istiyorsanız veya yaptınız ancak  YouTube kanal açıklaması nasıl yazılacağını bilmiyorsanız  , makalenin sonuna kadar kalın. Size sadece açıklama yazmanın en iyi uygulamalarını anlatmayacağım, aynı zamanda tonlarca örnek ve örnek vereceğim. YouTube SEO açısından doğru bir YouTube kanal açıklaması yazmak çok önemlidir.

Bunun dışında YouTube videolarınız için de iyi bir açıklama yazmak istiyorsanız, bu yazıda size bu konuda eksiksiz bilgi verilecektir. Doğru bir açıklama yazmanın çok önemli olduğunu bilmelisiniz çünkü bu, izleyicilerin ve YouTube'un kanalınızın veya videonuzun ne hakkında olduğunu bilmesine yardımcı olur. O halde youtube video açıklaması nasıl yazılır onu öğrenelim.

En iyi YouTube açıklaması nedir?

Hakkında Sayfası olarak da adlandırılan YouTube kanal açıklaması, kanalınız hakkında, kanalınıza ne tür içerikler yüklediğiniz hakkında kısa bilgiler verir. YouTube'un arama sonucu sayfasında ve kanal sayfanızda görünür. Bunun bir örneğini yukarıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz.

Birisi arama kutusundan kanalınızı aradığında bunu görürsünüz. Bir kullanıcı ancak bunu izledikten sonra kanalınıza abone olup olmayacağına karar verir. Bunun dışında YouTube, bu sayfa hakkında akılda tutularak arama sonuçlarını da görüntüler. Bu nedenle, hangisinin optimize edildiğini dikkatlice yazmalısınız.

YouTube kanal açıklaması nasıl yazılır?

YouTube Hakkında Sayfası veya kanal videoları için açıklama yazarken kullanabileceğiniz en iyi açıklama yazma uygulamalarından bazılarını aşağıda listeledim. Sonunda, yardımcı olabilmeniz için size örnekler ve örnekler de verilecek.

Bunu Okuyun:  Youtube hızlı hilesinde nasıl abone olunur?

Tüm Adımları İzleyin ve youtube kanalı için En İyi Açıklamayı Yazın:

1. Anahtar kelime araştırması

Herhangi bir çevrimiçi içerik yazmadan veya oluşturmadan önce, anahtar kelime araştırması yapmak çok önemlidir  . Bunun yardımıyla, bir arama teriminin veya anahtar kelimenin eğilimini öğrenebilirsiniz. Bunun dışında o arama terimiyle ilgili rekabet, aranma hacmi gibi şeyleri de öğreniyorsunuz. Yardımı ile YouTube videonuzu / kanal açıklamanızı özelleştirebilirsiniz.

Youtube kanalı için en iyi açıklama

 Bunun için Google Trends  ve  Keyword tool'dan yardım alabilirsiniz  . Bu araçlar tamamen ücretsizdir ve kolayca istediğiniz kadar anahtar kelime araştırması yapabilirsiniz. Örneğin, aşağıda Google Trends'te Dünya Kupası anahtar kelimesinin trendinin ne olduğunu görebilirsiniz   , buna göre bu anahtar kelimeyi açıklamanıza dahil edebilirsiniz.

Youtube kanalı için en iyi açıklama

2. Uygun miktarda anahtar kelime kullanın

YouTube kanal açıklaması yazarken anahtar kelime miktarını göz önünde bulundurmalısınız. Anahtar kelime doldurma veya anahtar kelime yamyamlaştırma yaparsanız, bunun  kanalınızın Arama Motoru Optimizasyonu üzerinde olumsuz bir etkisi olacaktır . Gerekenden daha fazla anahtar kelime kullanmak, arama sıralamanızı otomatik olarak düşürür.

Öncelikle ana anahtar kelimenizle alakalı 2-3 anahtar kelimeyi kanal veya video açıklamasına ekleyin. Ardından ana anahtar kelimenizi açıklamanın başına ve sonuna ekleyin. Son olarak, ilgili anahtar kelimelerinizi açıklama boyunca 2-3 kez tekrarlayın. Herhangi bir anahtar kelimeyi 2 veya 3 defadan fazla kullanmayın, aksi takdirde sıralamanız olumsuz etkilenir.

3. Açıklamanın uzunluğunu aklınızda bulundurun

Açıklamayı ideal uzunluğu göz önünde bulundurarak yazmaya başlamanız çok önemlidir. Kanal veya video açıklaması ne çok büyük ne de çok küçük olmalıdır. İdeal kelime sınırı 250 kelimedir ve kullanıcılara videonuz hakkında yeterli bilgi verir, yani maksimum 250 kelimelik bir açıklama yazmalısınız. Bunun dışında açıklamanın başındaki 150 kelimenin en önemli kelimeler olduğunu da unutmayın.

İlk 150 kelimeye tüm önemli şeyleri yazmalısınız ki bir kullanıcı okuyabilsin ve videoyu izleyip izlememesine karar versin. Her ne kadar YouTube'dan size 1.000 kelimelik bir sınır verilse de, bu kadar büyük bir açıklama yazmaya gerek yok.

4. Önemli bağlantıları eklemeyi unutmayın

Zaten bir web siteniz varsa ve sosyal medya profillerinizde geri bağlantılar oluşturmak veya etkileşimi ve takipçileri artırmak istiyorsanız, tüm bunlar için YouTube açıklamanıza bağlantılar ekleyin. YouTube maksimum 14 bağlantı eklemenize izin verir,   yani kendi farklı sosyal medya profillerinizi ve blog/web sitesi bağlantılarınızı ekleyebilirsiniz.

Link eklerken başına http:// ve https:// koymayı unutmayın çünkü bu olmadan linkiniz çalışmayacaktır. Şahsen ben herhangi bir kanala üye olmadan önce mutlaka hakkımızda sayfasını ziyaret eder ve orada verilen linkleri takip ederim. Herhangi bir kanala üye olmadan önce hakkımızda sayfasını kontrol eden ve verilen linkleri takip eden pek çok kullanıcı bulunmaktadır.

YouTube kanal açıklama örnekleri:  Yukarıda size nasıl ilgi çekici bir YouTube kanal açıklaması yazabileceğinizi anlattım. Artık, açıklamanızı yazarken daha yardımcı olabilmesi için bazı örneklerini ve şablonlarını da görebilirsiniz.

Digital SEO Life  – Youtube kanal açıklama seo
youtube kanal açıklaması seo

Digital SEO Life, hem Ürün incelemeleri Bloglama hem de Youtube'da videolar çeken bir YouTube kanalıdır  . Uzun süredir YouTube'daysanız, kanallarını biliyor olmalısınız. Yazdıkları YouTube açıklamasına bakarak yardım alabilirsiniz. Açıklamanın en başında kanalının amacı hakkında bilgi verdi.

Bununla birlikte başarıları ve seo anahtar kelimelerini de optimum şekilde kullanmışlardır. Olumlu haberleri ve bununla ilgili diğer anahtar kelimeleri çok dikkatli kullandılar. Bununla birlikte kanalla ilgili diğer anahtar kelimeleri de #tag olarak kullanmıştır. İçeriklerini beğendiyseniz, onlara abone olun.

Daha iyi Hindistan youtube Kanal açıklaması:
Youtube kanalı için en iyi açıklama
Youtube kanalı için en iyi açıklama

Şahsen, The Better India'nın içeriğini seviyorum, bu yüzden onun tarafından yazılan olumlu hikayeleri ve videoları sık sık okuyup okuyorum. YouTube kanal açıklamalarına bakarsanız, başarılarından ilk önce ilk satırda bahsettiklerini göreceksiniz. Bundan sonra çalışmalarını kısaca yazmış ve kendisine neden abone olmanız gerektiğini de size anlatmıştır.

Bu örneklere bakarak YouTube kanal açıklaması nasıl yazılır konusunda epeyce fikir edinmiş olmalısınız.  YouTube'da diğer köklü kanalların açıklamalarını görebilirsiniz  .

Çözüm

Harika bir video veya kanal  açıklaması  sadece YouTube tarafından değil kullanıcılar tarafından da beğenilir ve kanalınızın ne kadar profesyonel olduğu tahmin edilebilir. Bu yazımda sizlere YouTube kanalı için en iyi açıklamayı nasıl yazabileceğinizi detaylı bir şekilde anlattım.

Bu yazı hakkında önerileriniz ve sorularınız nelerdir, yorum kutusuna yazabilirsiniz. Bunun dışında, bu bilgiyi beğendiyseniz, başkalarına da yardımcı olabilmek için paylaşın.

SSS:

Youtube video açıklaması nasıl yazılır?

Takip edebileceğiniz bir YouTube videosunun açıklamasını yazmanın çok kolay bir yolu var. Videonuzda ne anlatacaksınız, videoyu çekme amacınız nedir, videonuzu izledikten sonra kullanıcıya ne faydası olacak gibi videonuzun bir satırına başlamalısınız. Bütün bunları bir yere yazın. Bundan sonra sosyal hesabınızın bağlantısını ekleyin. Bazı # etiketler koyun.

Youtube açıklamasına ne yazılır?

YouTube açıklamasında videonuz hakkında biraz yazın ve video klip veya müzik çektiğiniz tüm kaynakların bağlantılarını ekleyin. Bundan sonra sosyal bağlantılarınızı koyabilirsiniz. Açıklamaya anahtar kelimeler eklediğinizden emin olun. İyi anahtar kelimeleri nasıl bulabileceğinizi anlattık. Videonuz buna göre sıralanacak.


Digital SEO Life Tools

YouTube SEO Tools to Boost Your Video Rankings.

Start using Digital SEO Life Youtube SEO Tools to start and grow your Youtube channel. Use over 40+ YouTube SEO tools to increase your video ranking for free here.